Me oleme üks vanimatest reisibüroodest Eestis – tegutseme aastast 2001. Teeme koostööd kõigi Eesti ja ka välismaa suuremate reisikorraldajatega.

Latest Posts

+372 5552 8827
Narva Maante 7D, korpus b, 4 korrus
info@clubstravel.ee

Need on Euroopa 15 parimat saart T+L lugejate arvates

Need on Euroopa 15 parimat saart T+L lugejate arvates

Igal aastal koostab reisiajakiri Travel+Leisure (lühemalt T+L) lugejate reisikogemuse põhjal edetabeleid maailma parimate hotellide, kuurortide, linnade, saarte, kruiisilaevade, spaade, lennufirmade ja muu kohta. 2023. aasta World’s Best Awards küsitluses osales ligi 165 000 T+L lugejat.
Kõige muu seas paluti hinnata ka reisikogemust Euroopa saartele, mida hinnati järgmiste kriteeriumide alusel:
 • Looduslikud vaatamisväärsused/rannad
 • Tegevused/vaatamisväärsused
 • Restoranid/toit
 • Inimesed/sõbralikkus
 • Raha eest pakutav väärtus
Iga tunnuse kohta said vastajad valida hinnangu suurepärane, üle keskmise, keskmine, alla keskmise või halb. Lõplikud hinded kujunesid nende vastuste keskmiste põhjal.

Euroopa saared on palju rohkem, kui meri ja päike

Kuigi paljud Euroopa saared on ka rannapuhkuse sihtkohaks, on nii mõnelgi saarel pakkuda kaugelt rohkem kui liiv ja päike. Paljud reisivad sellistele saartele nagu Sitsiilia, Küpros või Assoorid rikkaliku ajaloo, suurepärase söögi, vapustavate matkaradade ja kohalikku kultuuri sukeldumise võimaluse pärast. Selles mõttes pakuvad Euroopa saared reisijatele tunduvalt rohkem, kui ainult päike ja vesi ja nii mõnigi võtab ujumisriiete asemel reisile kaasa kultuurilise teejuhi või matkasaapad.

Mis T+L lugejatele meeldis?

Nagu varasematel aastatel, leidus topis hulk Kreeka saari, mida sel aastal oli 7. Rhodose (nr. 4) puhul meeldis lugejatele, et antiikaja mälestised ja ajaloolised kohad on kõrvuti ilusate randadega. Lisaks mainiti Rhodosel ära hea toit. Esile tõsteti ka Küprost (nr. 9), mis pakub suurepäraseid elamusi. Aga samas ei pruugi need saared olla kõigile meeltmööda – nii Küpros kui Rhodos leidsid Trip.ee küsitluses mainimist kohtadena, kuhu enam kunagi tagasi ei reisiks.
Sitsiilia vastu kasvas huvi märgatavalt pärast seda, kui seal võeti üles HBO sari “Valge lootos”. Sitsiilia puhul tõsteti esile sealset kööki, kus segunevad Kreeka, Rooma, Araabia, normannide ja Itaalia mõjud ja maitsed. Vaatamisväärsustest toodi välja Palermo, Taormina, Messina ja Sürakuusa varemed.
Looduse ja matkamise huvilised nimetasid lemmikutena kõrvalist Assoori saarestikku ja Šotimaa Skye saart ja Hebriidide saarestikku laiemalt.

Selle aasta võitja: Madeira, Portugal

Madeira meeldis T+L lugejatele selle poolest, et sellel lopsakal saarel leidub lõputu hulk asju, mida teha. Saar on looduslikult ülimalt mitmekesine, alates vulkaanilistest rannakaljudest kuni udulooris mägede ja botaanikaaedadeni. Rikkaliku looduse kõrval saab seal hästi süüa ja isegi šopata.

T+L Euroopa 15 parimat saart:

 1. Madeira: Portugal – hinne: 94,33
 2. Skye ja Hebriidid: Šotimaa – 94,13
 3. Paros: Kreeka – 92,47
 4. Assoorid: Portugal – 90,92
 5. Rhodos ja Dodekaneesid: Kreeka – 90,67
 6. Hvar ja Dalmaatsia ranniku saared: Horvaatia – 90,20
 7. Sitsiilia: Itaalia – 90,13
 8. Santorini: Kreeka – 89,51
 9. = Küpros – 89,33
 10. = Milos: Kreeka – 89,33
 11. Kreeta: Kreeka – 88,68
 12. Sardiinia: Itaalia – 87,31
 13. Mykonos: Kreeka – 86,74
 14. Korfu ja Joonia saared: Kreeka – 86,32
 15. Capri: Itaalia – 86,25

Leave a Reply:

Clubs Travel

Typically replies within an hour

I will be back soon

Messenger