Me oleme üks vanimatest reisibüroodest Eestis – tegutseme aastast 2001. Teeme koostööd kõigi Eesti ja ka välismaa suuremate reisikorraldajatega.

Latest Posts

+372 5552 8827
Narva Maante 7D, korpus b, 4 korrus
info@clubstravel.ee

Edetabel: need on kõige turistirohkemad kohad Euroopas

Turisminumbreid saab tõlgendada mitut moodi. Puhkusemajutuse broneerimisleht Holidu vaatas turistide suhtarvu kohalikesse elanikesse ja pani 2019. aasta statistika põhjal (viimane täisaasta enne koroonapandeemiat) kokku nimekirja Euroopa linnadest, kus turistide arv ületab kõige rohkem kohalike elanike arvu. Ja ei, paljuräägitud Veneetsia polegi siin esikohal.
1. Dubrovnik – 36 turisti iga elaniku kohta
Euroopa konkurentsitult kõige turistikam koht on Dubrovnik. Sellele aitab muidugi kaasa see, et tegemist on suhteliselt väikese linnaga, kus elab vaid 41 000 inimest. Samas külastas seda 2019. aastal ligi 1,5 miljonit turisti ehk 36 turisti iga kohaliku elaniku kohta. Dubrovniku populaarsuse taga on lisaks kõigele muule kruiisilaevad ja Troonide mängu seriaalis kogutud kuulsus.
2. Veneetsia – 21 turisti iga elaniku kohta
Dubrovnikut vaadates oleks Veneetsia selline teisejärguline tegija – “vaid” 21 turisti iga kohaliku kohta. Aga teema üsna sarnane Dubrovnikuga – kruiisilaevad ja päevaturistid.
3. Brugge – 21 turisti iga elaniku kohta
Kolmanda koha hõivanud Brugge Belgias on kuulus oma arhitektuuri ja kanalite poolest. UNESCO maailmapärandisse kuuluv linn on igati külastamist väärt, aga pigem teha seda aprillis-mais või sügisel.
4. Rhodos – 21 turisti ega elaniku kohta
Siin peetakse silmas tervet Dodekaneeside suurimat saart, mitte Rhodose linna. Aga turistide suhtarv kohalikesse on sama, mis Veneetsias ja Brugges – 21 iga elaniku kohta.
5. Reykjavik – 16 turisti iga elaniku kohta
Island on kuulus dramaatiliste maastike, liustike, koskede ja vulkaanide poolest. Loogiline sisenemispunkt Islandile on pealinn Reykjavik, kuhu enamik turiste saabub (oh üllatust!) juunist augustini.
10. Tallinn – 10 turisti iga elaniku kohta
Võtke heaks või pange pahaks, aga turistide suhtarvult kohalikesse oli Tallinn eespool nii Pariisist, Prahast, Ateenast kui Barcelonast.

Leave a Reply:

Clubs Travel

Typically replies within an hour

I will be back soon

Messenger